چگونه می توانید به کودک خود برای اتوبوس سوار شدن کمک کنید؟

اگر فرزند شما مبتلا به اوتیسم است، ممکن است هنگام سوارشدن به اتوبوس برای رفتن به مدرسه با چالش های زیادی روبه رو شود.
برای فرزندتان یک داستان آموزشی بنویسید. این داستان آموزشی به فرزندتان کمک می‌کند تا در مورد رفتارهایی که از او در داخل اتوبوس انتظار می رود آگاهی بدست بیاورد .
نکته : مواردی مانند مسیرها، رانندگان و شماره اتوبوس ممکن است سال به سال تغییر کنند. قرار دادن این تغییرات درقالب یک داستان آموزشی می تواند به کودک شما کمک کند تا از محیط اطراف خود آگاهی بیشتری بدست بیاورد .
برخی ازاتوبوس های مدارس در روزهای قبل از شروع مدرسه، یک بار بصورت آزمایشی مسیر خانه تا مدرسه را طی می کنند . شما و فرزندتان می توانید در این مواقع با راننده اتوبوس ملاقات کنید و حتی سوار اتوبوس شوید و مسیر خانه تا مدرسه را با اتوبوس طی کنید . این کار به کودک شما کمک می کند تا در روز شروع مدارس با استرس کمتری در داخل اتوبوس حاضر شود .
برخی از چالش‌هایی که کودکان مبتلا به اوتیسم ممکن است در اتوبوس مدرسه با آن‌ها مواجه شوند
ممکن است برای دانش آموزان مبتلا به اتیسم رفتن و برگشت با اتوبوس به مدرسه آسان نباشد. مثلاً باید به حرف راننده اتوبوس گوش کنند. آنها باید قوانین اتوبوس را رعایت کنند که با قوانین کلاس درس متفاوت است. ممکن است مجبور شوند در کنار دانش آموزان دیگر بنشینند و به فضای شخصی آنها احترام بگذارند این کارها ممکن است برای فرد مبتلا به اوتیسم سخت باشد.
اتوبوس سوار شدن برای برخی از کودکان می تواند تجربه ای طاقت فرسا باشد. صداهای بلند اتوبوس (و دانش‌آموزان دیگر) می‌تواند کودکانی که دچار حساسیت شنیداری هستند را ناراحت کند. و ممکن است تعداد زیادی محرک های ناشناخته در اتوبوس وجود داشته باشد که موجب استرس در کودک شود.
چالش ها را به داستان اجتماعی آنها اضافه کنید
به آنها کمک کنید تا برنامه ای برای مسائل و مشکلات حسی داشته باشند. به عنوان مثال، کودکان ممکن است برای کمک به کاهش سر و صدا از هدفون استفاده کنند. یا ممکن است نیاز به داشتن یک اسباب‌بازی محرک حسی داشته باشند تا به آنها کمک کند آرام بمانند و استرس در آنها کاهش یابد .
چگونه به راننده اتوبوس و سایر کارکنان کمک می کنید تا فرزندتان را بشناسند؟
لازم است یک بسته که حاوی اطلاعاتی در مورد کودک مان است در اختیار پرستار مدرسه، مدیر مدرسه ، معلم کودک ، متخصص، راننده اتوبوس و دستیار او در میان بگذاریم .
این بسته همچنین به کارکنان کمک می‌کند تا با مشکلات حسی فرزندمان آشنایی پیدا کنند و راه‌هایی را برای حمایت از فرزندمان پیدا کنند .

1400
آذر
27
شنبه 27 آذر 1400
2021
December
18

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
سوال امنیتی
سوال زیر برای جلوگیری ارسال اسپم می باشد، لطفا به آن پاسخ دهید. با تشکر
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.