نابغه ای متفاوت

                                                     

دیوید دانیل نیکلاس بیت عکاس حیات وحش و گیاه شناس بود. او برای تصاویری از اسکاتلند، گوسفند بی شاخ انگلیسی و جانواران به ویژه پروانه و قارچ مشهور شد.

دنی بیت در سال 1960 در یک خانواده نظامی متولد شد. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ریدنیگ در رشته تحصیلی گیاه شناسی در سال 1987، برای ادامه تحصیل در محیط زیست گرمسیری در دانشگاه آبردین بین سال های 1989 و 1993 رفت. در طول دوره ی پس از فارغ التحصیلی و دوره ی دکترا، سفر گسترده ای به جنگل های انبوه به جهان جدید و قدیم داشت. از جمله چند سال تجربه در غرب آفریقا و آمریکای مرکزی. در این جا بود که او چندین پژوهش و مقالاتی در مورد گرده افشانی، محیط زیست و زیست شناسی انجام داد.

در سن 4 سالگی اوتیسم تشخیص داده شد. به لطف پشتکار مادرش که می دانست «عقب مانده» نیست به دیدن دکتر کنت سودی رفت و به دنبال برنامه خود برای کودکان مبتلا به اوتیسم تحت آموزش هایی مانند آواز خواندن، صحبت کردن، خواندن با صدای بلند و بازی تخیلی به صورت انفرادی قرار گرفت.

در ظرف 18 ماه صحبت کردن و بازی با کودکان دیگر را یاد گرفت اما زمانی که با کودکان جدید یا محیط ناشناخته مواجه می شد خجالتی و سردرگم می شد. این بود تا این که در سال 1998 سندرم آسپرگر تشخیص داده شد. او برنده ی چندین جایزه ی بین المللی برای عکس هایش شد.

مانند عموی بزرگش ایوو پیترز، اشتیاق اصلی بیت در زندگی عکاسی بود. موضوع عکاسی های او شامل طیف وسیعی از حشرات(مخصوصاً سوسک و پروانه ها) دوزیستان و پرندگان و هم چنین گیاهان و جنگل های گرمسیری که موضوع پایان نامه اش نیز بود.

او به باشگاه عکاسی دانشگاه پیوست و شروع به اصلاح روش عکاسی و هم چنین توسعه علاقه خود به عکاسی مناظر اسکاتلند کرد.

او فوق العاده با استعداد بود. چشم انداز و سبک او منحصر به فرد بود. او یک عکاس واقعاً استثنایی بود، گرفتن تصاویر حیات وحش و مناظر زیبا.

او شور و اشتیاق زیادی برای عکاسی و طبیعت داشت و نیز مفتخر به نقش خود به عنوان سفیر برای اوتیسم بود.

کار برای PHD  در محیط زیست گرمسیری در اوایل s1990تنها بخشی از زندگی دنی بود، بخش دیگر این بود که یک عکاس درجه 1 شود.

دنی می گوید: «اکثر چیزهایی که امروز می دانم در دانشگاه آبردین همراه با خواندن کتاب ها و مجلات عکاسی یاد گرفتم».

دنی هرگز هیچ گونه آموزش رسمی نداشته اما این مانعی برای او نبوده است. او می گوید: «در عوض، من برای دیدن یک عکس به غریزه طبیعی تکیه کردم. این چیزی است که با من متولد شد و فکر نمی کنم آن را یاد گرفته باشم». کار او بیشتر متمرکز بر افراد، حیات وحش و منظره بود، او از چندین عکاس معروف الهام گرفته بود.

او می گوید:«بهترین عکاسی که من ملاقات کردم یوان فراسر در باشگاه های عکاسی در آبردین بود. او بیشترین تاثیر را در سبک من در ده سال آخر داشت». او به عنوان برنده اول در یکی از دور رقابت عکس بی بی سی در عکس گوسفند بی شاخ انگلیسی شد. او به عنوان عضو فعال انجمن عکاسی نژادی از گوسفند بی شاخ انگلیسی بود. 

دنی به طور ناگهانی در ژانویه سن 52 سالگی درگذشت. 

 

منابع

1.www.DannyBeath – photographer with a natural gift.htm

2.www.wikipedia.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1397
اردیبهشت
8
شنبه 8 ارديبهشت 1397
2018
April
28

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
سوال امنیتی
سوال زیر برای جلوگیری ارسال اسپم می باشد، لطفا به آن پاسخ دهید. با تشکر
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.