مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

مرکزآموزش و توان بخشی کودکان اوتیسم در يک نگاه

 «مرکزآموزش و توان بخشی کودکان اوتیسم در يک نگاه»


مرکز آموزش و توان بخشی کودکان اوتیسم اصفهان از مهر ماه 1379به همت جمعي از خانواده ها و همراهي و همکاري مسئولين خيريه ياوران حضرت زينب (س) در اختصاص دادن فضا و بخشي از امکانات خود و نيز حمايت هاي تشکيلاتي و قانوني بهزيستی اصفهان تاسيس گرديد و کار آموزش متمرکز کردن کودکان اتيستيک، مربيان و خانواده هاي آنان را بر اساس آخرين دستاوردهاي علمي «آموزش ديده توسط دو تن از والدين و تجربه چندين ساله آنان و جمعی از فارغ التحصيلان دانشگاه» از دي ماه همان سال آغاز نمود. اکنون پس از مدتها تلاش خود جوش اوليا در آموزش کودکان خود و پس از چند سال تلاش و فعاليت شبانه روزي با ارائه نتايج تحقيقاتي اين روش در سمينارها و تاييد اين روش از سوي مراجع علمي و اساتيد دانشگاهي، اين مهم به ثمر نشسته است و با پيگيری های مستمر و مراجعات متعدد بالاخره در سال 1380 مرکز زير چتر حمايت های تشکيلاتی و قانونی بهزيستی اصفهان قرار گرفت و براي اين مرکز به عنوان «اولين مرکز آموزش و توان بخشي کودکان اوتیسم » در کشور از سوي سازمان بهزيستي استان در سال 80 مجوز فعاليت صادر شده است. فعاليت هاي اين مرکز در دو شيفت کاري صبح و بعد از ظهر (صبح 8 الي 13 و 13 الي 17 بعد از ظهر) در يک ساختمان حدوداً 300 متري انجام مي شود که داراي 18 اتاقک 5/1 در 5/2 متري جهت آموزش نفر به نفر (يک مربي، يک کودک) می باشد. اتاقک ها مجهز به تجهيزات آموزشی و بعضا مجهز به شيشه يک طرفه که هر کدام داراي يک دوربين مدار بسته مي باشند.

 

در حال اجرا مي باشد. اين مرکز همچنين داراي يک حياط 70 متري با وسايل تفريحي، يک سالن براي تجمع خانواده ها در مواقع ضروري به اضافه آشپزخانه، سرويس های بهداشتی، دفتر، اتاق کامپيوتر، يک زيرزمين که براي موسيقي درماني استفاده مي گردد، همچنين در اين مرکز دو سالن براي گفتار درماني و کاردرماني در ساختمان مجاور مرکز اختصاص داده شده است. لازم به ذکر است که مبناي فعاليت اين مرکز به صورت خيريه اي بوده و هزينه هاي آن بوسيله خانواده ها و خيرين و مقرري بهزيستي تامين مي شود.

 

بخش کاردرمانی     بخش گفتاردرمانی     بخش موسیقی      بخش تئاتر     حرفه آموزی     کار با کامپیوتر

نحوه گزینش مربی       نحوه پذیرش کودک       کلیات شیوه آموزشی     بخش پژوهش

طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا