مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

انتشار کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی کودکان دارای اتیسم

 امروزه توجه به درمان و توان بخشی کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا با به کارگیری فنون و روش های درمانی جدید می توان این کودکان را به گروه همسالان نزدیک کرد. استفاده ی به موقع از منابع آموزشی که مداخله ی به هنگام نامیده می شود و دارای سطوح مختلفی است برای ارتقا سطح توانمندی های کودک و تامین بهداشت روانی خانواده لازم و ضروری است.

در این کتاب برنامه هایی به عنوان نمونه جهت آشنایی با نحوه آموزش کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم ارائه شده است و هم چنین الگویی است برای مربیان، والدین و کلیه افرادی که با این کودکان در ارتباط هستند تا بتوانند طبق آن کلیه ی برنامه های آموزشی را طراحی کرده و اجرا کنند. از آن جایی که برنامه ریزی منسجم و مدون برای بهبود و پیشرفت آموزش کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم تاثیر به سزایی دارد و تاکنون کتابی جامع در این زمینه نگاشته نشده است، برخود لازم دیدیم تجربیات 15 ساله ی خود را در قالب یک کتاب ارائه نماییم.

خانواده و اتیسم

 دارا بودن یک کودک اتیستیک در خانواده واکنش های متفاوتی را بر می انگیزد. برخی والدین دچار احساس گناه می شوند و در جهت کاهش احساس گناه تمام زندگی و لذات آن را فدای کودک خود می نمایند و تعدادی از والدین حساسیت شدیدی به موضوع نشان می دهند و تمرکز خود را به طور کامل وقف اختلال کودک خود می کنند و تنها بر روی جنبه های منفی رفتار کودک خود تمرکز می کنند و برخی والدین نیز در جهت بهبود کودکشان از اهرم فشار استفاده می نمایند و با اصول درمانی نادرست و تنبیه کودک سعی در بهبود کودک خود دارند.

اما مناسب ترین روش و راه کارها برای این مساله کدام است؟ در ادامه این مطلب در این رابطه خواهید خواند...
ادامه مطلب...

موفقیت افتخارآمیز ستاره ای دیگر از بچه های آسمان

باز هم موفقیت افتخارآمیز ستاره ای دیگر از بچه های آسمان مان چشم های همگان را خیره کرد و تلألؤ بارقه های جدیدی از امید را در آینده ی مبهم کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم برای همگان به ارمغان آورد. نوجوان عزیزمان پس از موفقیت در کنکور دانشگاه سراسری اینک موفق به فارغ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی شد و ثابت کرد که فرزندان به ظاهر وابستة ما، نه تنها همانند سایر جوانان که حتی پر تلاش تر و با امیدتر از همه می توانند توانمندی خود را به منصه ی ظهور بگذارند و با شکست دادن همه ی سختی ها و برداشتن همه ی موانع به قدردانی از زحمات بی شائبه ی خانواده، مربیان عزیز و فداکارشان پاسخی در خور بدهند. این موفقیت خیره کننده را به خانواده ایشان، تمامی بچه های آسمان و مربیان خستگی ناپذیرشان تبریک عرض می کنیم و امیدوار آینده ای بسیار روشن برای سایر عزیزانمان در زمینه های مختلف  هستیم.

طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا