مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

انتشار شانزدهمین شماره فصلنامه علمی داخلی بچه های آسمان

شانزدهمین شماره فصلنامه علمی داخلی بچه های آسمان، ویژه کودکان اوتیستیک منتشر شد.

برای تهیه آن به دفتر مرکز اوتیسم اصفهان مراجعه نمایید.

یک قدم به سوی آموختن

همان طور که در مباحث قبلی مطرح شده یادگیری دارای مولفه های مختلفی است که مهم ترین و اساسی ترین جزء آن توجه و تمرکز است. تقلید نیز از دیگر مولفه های بسیار مهم در یادگیری است. افراد در هر سن و شرایطی، بسیاری از رفتارهای ساده وپیچیده را با مشاهده دیگران وتقلید از آن ها یاد می گیرند و در مورد زبان نیز با شنیدن و تقلید از صدای دیگران مهارت زبان آموزی و تکلم را به دست می آورند. شروع آموزش تقلید نیز باید در زمان مناسب انجام گیرد. هر گاه کودک یاد گرفت برای مدت زمان قابل قبولی(2 تا 5 دقیقه) بدون این که رفتار از هم گسیخته ای داشته باشد روی صندلی بنشیند و با معلم اش تماس چشمی برقرار کند می توان آموزش تقلید غیر کلامی را به او آغاز نمود. 
 
در ادامه مطلب به شکل کاربردی آموزش انواع تقلید را شرح می دهیم.
ادامه مطلب...

به مناسبت روز جهانی اتیسم

 من به جهانی آمده ام پاک و رویایی، دنیایی سراسر شور و شیدایی. من روی زمینی زندگی می کنم که آسمانش آبی است و زیر پایم تا چشم کار می کند حریر سبز، از یک سو تن سپرده به آغوش آبی دریا ... و از دیگر سو گره خورده به کوه های سر به فلک کشیده مغرور... من در دنیایی زندگی می کنم فراتر از آب و آفتاب و کوه و دریا. فراتر از آه و لبخند و اشک و رویا. من به جهانی آمده ام که دهکده ای است این روزها! اما در این دهکده جهانی چند نفر می دانند که من کیستم و چیستم؟

ادامه مطلب را مطالعه فرمایید...

ادامه مطلب...
طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا