مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

آموزش شناخت ها و مفاهیم

در سلسله مراتب آموزش به روش تحلیل رفتار کاربردی(ABA) باید دقت کنیم که هر مورد و مطلب را در جای خود و با یک توالی منظم آموزش دهیم به ویژه باید پیش زمینه های هر آموزش فراهم شده باشد. 

در شماره های قبل به ترتیب آموزش توجه و تمرکز، تقلید، دستورات و افعال ساده و تطابق و طبقه بندی را شرح دادیم که این موارد زیر بنای آموزش های بعدی ما را شکل خواهند داد.

به عبارتی موارد فوق 4 ستون اصلی هستند برای آن چه که بعدها بنا خواهیم نهاد. اگر کودکی توانسته باشد این مهارت ها را کسب کند در آموزش های بعدی احتمال توفیق بیشتری خواهد داشت. اکنون می توانیم انواع مهارت های مورد نیاز را به کودک بیاموزیم در ادامه این مطلب به شرح روش آموزش شناخت ها و مفاهیم می پردازیم. 
ادامه مطلب...

افتخاری دیگر از بچه های آسمان، مرکز اتیسم اصفهان

 امروز روز بیداری است. روز بیداری و هوشیاری، روز از سر شوق خندیدن، روز عاشقانه سرودن، روز عاشقانه خواندن در بی صدا ترین سکوت مبهم قصه ی زندگی. امروز نهال کوچک باغچه ی عشقمان بار دیگر شکوفه باران شد و خانه ی جانمان سرشار شد دوباره از نور امید. به خود می بالیم و مفتخریم که دوباره شاهد موفقیت بزرگ و بی نظیر یکی از فرزندان مرکز اتیسم اصفهان هستیم که در کنکور کارشناسی ارشد با رتبه عالی پذیرفته شده و قله های غرور و سربلندی را با تلاش و همت بی مثال خود فتح نموده است.

ضمن تبریک صمیمانه به مسعود عزیز و خانواده ی محترم ایشان، همه ی مربیان و مسولین مرکز اتیسم اصفهان و خیریه یاوران حضرت زینب(س)، امیدواریم که همواره شاهد موفقیت های دیگر ایشان و سایر فرزندان عزیزمان باشیم.

انتشار کتاب مبانی برنامه ریزی آموزشی کودکان دارای اتیسم

 امروزه توجه به درمان و توان بخشی کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا با به کارگیری فنون و روش های درمانی جدید می توان این کودکان را به گروه همسالان نزدیک کرد. استفاده ی به موقع از منابع آموزشی که مداخله ی به هنگام نامیده می شود و دارای سطوح مختلفی است برای ارتقا سطح توانمندی های کودک و تامین بهداشت روانی خانواده لازم و ضروری است.

در این کتاب برنامه هایی به عنوان نمونه جهت آشنایی با نحوه آموزش کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم ارائه شده است و هم چنین الگویی است برای مربیان، والدین و کلیه افرادی که با این کودکان در ارتباط هستند تا بتوانند طبق آن کلیه ی برنامه های آموزشی را طراحی کرده و اجرا کنند. از آن جایی که برنامه ریزی منسجم و مدون برای بهبود و پیشرفت آموزش کودکان مبتلا به اختلال طیف اتیسم تاثیر به سزایی دارد و تاکنون کتابی جامع در این زمینه نگاشته نشده است، برخود لازم دیدیم تجربیات 15 ساله ی خود را در قالب یک کتاب ارائه نماییم.
طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا