مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

افتخاری دیگر از بچه های آسمان،مرکز اوتیسم اصفهان

 اجرای موسیقیِ یکی از کودکان مرکز در جشنواره موسیقی

چهارشنبه 18 شهریور 1394  در سالن فرشچیان آدم های زیادی جمع شده بودند. سومین دوره ی جشنواره ی استعداد یابی موسیقی کشور است که در اصفهان برگزار می شود و گروههای مختلف در آن اجرا داشته اند. اما چیزی که این جشنواره را برای ما مهم می کند، اجرای یکی از کودکان اوتیستیک مرکز است که استعداد عجیبی در موسیقی دارد و در شب اختتامیه به روی صحنه رفت و برای حاضرین نواخت. «فردین» که چند سالی است ارگ می نوازد و چندی است جدی تر این کار را پی گرفته است، برای اولین بار روی صحنه ای با بیش از دویست مخاطب ساز زد و مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.
 
 
این برنامه که با پخش کلیپی در معرفی مرکز همراه بود، در آگاهی رسانی برای مردمی که تقریبأ می توان گفت هیچکدام شناختی از اوتیسم نداشتند، اتفاق خوبی بود. اجرای خوب فردین و رفتار مناسب او روی صحنه که حتی برای افراد عادی هم موقعیتی اضطراب آفرین و سخت است، به همه نشان داد که آموزش چه تأثیر مثبتی می تواند بر کودکان اوتیستیک داشته باشد و می توان از تمرکز این کودکان بر استعدادهای خاصی که دارند استفاده کرد و به آنها کمک کرد راه خودشان را پیدا کنند، راههایی که آنها بتوانند نبوغ خودشان را به کار بگیرند و در مسیر خودشان موفق باشند.
امید که هر یک از کودکان ما راه خودش را بسازد... 

انتشار هفدهمین شماره فصلنامه علمی داخلی بچه های آسمان

هفدهمین شماره فصلنامه علمی داخلی بچه های آسمان، ویژه کودکان اوتیستیک منتشر شد.

برای تهیه آن به دفتر مرکز اوتیسم اصفهان مراجعه نمایید. 

دانیل تامت، نابغه ای متفاوت

دانیل تامت یک دانشمند مبتلا به اوتیسم است که در سال 1979 در انگلستان متولد شد. او مغزی باور نکردنی دارد. تمام ذهن او به گونه ای مملو از اعمال ریاضی است. او می تواند بسیاری از محاسبات ریاضی را در چند ثانیه انجام دهد، این محاسبات می تواند شامل محاسبه ی مکعب و مربع اعداد، گرفتن جذر یا ریشه سوم و هزاران عملیات دیگر روی اعداد بزرگ و اعشاری باشد. حافظه توالی خارق العاده ای دارد و می تواند بسیاری از چیزهایی که دیده است را بعد از مدت ها با تمام جزئیات به خاطر آورد.

در ادامه این مطلب، بیشتر در مورد دانیل تامت خواهید خواند...
ادامه مطلب...
طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا