مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

ورزش و اوتیسم

  قدرت آموختن در تمام کودکان وجود دارد کودک می تواند از دیگران و با دیگران بر اثر نگاه کردن، مقایسه کردن و تقلید کردن بیاموزد. مقایسه قدرت کودک با دیگران نشانه اعتماد به قدرت خود می باشد و رقابت نیز می تواند در آموزش موثر باشد. هم سالان کودک بر آموزش، تربیت و آموختن کودک موثرند. ورزش یکی از راه های آموختن است. ورزش می تواند آمادگی جسمانی کودکان و نوجوانان را افزایش داده و هم چنین کسب مهارت، موفقیت، اعتماد به نفس و روابط اجتماعی آن ها را نیز افزایش دهد.

در ادامه مطالب بیشتری در این رابطه خواهید خواند...

ادامه مطلب...

آمارافراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم به 1 در 68 نفرافزایش پیدا کرد

 بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان پیشگیری از بیماریهای امریکا آمارافراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم به 1 در 68 نفرافزایش پیدا کرد. 

این امار در پسران 1 در 42 ودر دختران 1 در 189  گزارش شده است.

توصیه و نکاتی برای والدین کودکان اوتیستیک

 آن چه که والدین فرزندان اوتیسم باید بدانند و عمل کنند

1. هر چه قدر بیشتر راجع به اوتیسم بدانید. هر چه اطلاعات، شناخت و درک شما راجع به این بیماری و حالت های مربوطه بیشتر باشد، در رابطه با تصمیم گیری صحیح به ویژه در مورد گزینه های درمان در مورد فرزندتان آمادگی بیشتری خواهید داشت. در کسب و اطلاعات روحیه پرسش گری و در اقدامات درمانی مشارکت نزدیک داشته باشید.
2. در مورد فرزند خود اختصاصاً یک کارشناس و متخصص باشید. از مسائلی که حال فرزندتان را ((بد)) یا به هم ریخته می کند و نیز مواردی که باعث نتایج مثبت و بهبود در آن ها می شود مطلع باشید. چه چیز به فرزند شما لذت، آرامش، ناراحتی یا استرس وارد می کند مهم است و در مرحله رفع مشکل و جلوگیری از موقعیت های مشکل ساز به شما کمک می کند. 
3. وجود فرزند، مشکلات و همه چیزها به این شکل را قبول کنید. به جای این که از متفاوت بودن فرزند خود با دیگران و یا وجود بعضی اختلالات در او شاکی باشید باید روحیه پذیرش گری داشته باشید. از پیشرفت های کوچک فرزند خود و توانائی های ظاهراً ناچیز او مشعوف باشید و از مقایسه او با دیگران پرهیز کنید و فرصت های خود را برای لذت بردن از زندگی از دست ندهید. احساس عشق زائد الوصف و استقبال و پذیرش بی قید و شرط بالاترین و با ارزش ترین هدیه و کمک به فرزند شماست.
4. خود را بیهوده خسته نکنید: پیش بینی سیر آینده روند بیماری اوتیسم غیر ممکن است. به زندگی آینده بچه ها هم چندان با نگرانی فکر نکنید. این بچه ها هم چون دیگران رشد می کنند، بزرگ می شوند و صاحب توانائی های خاص خود می باشند.
طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا