مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

کارگاه توانمند سازی مادران، ویژه مادران دارای فرزند مبتلا به اوتیسم

برای ثبت نام کسب اطلاعات بیشتر به مرکز آموزش و توانبخشی اوتیسم اصفهان مراجعه فرمایید.

 

اختلال طیف اوتیسم در DSM-5

 اختلال طیف اوتیسم یکی از انواع اختلالات رشدی عصبی است که در دوران اولیه کودکی آشکار و مشکلات زیادی را برای کودک، خانواده و جامعه فراهم می کند. این اختلال برای اولین بار در سال 1943 توسط لئو کانر روان پزشک اتریشی معرفی شد. اما تا قبل از سال 1980 کودکانی که سمپتوم‌ های اوتیسم را داشتند، به عنوان زیرگروهی از اسکیزوفرنی کودکان طبقه‌بندی می‌شدند.

در ادامه مطالب بیشتری در این زمینه خواهید خواند.

ادامه مطلب...

بلوغ در افراد مبتلا به اوتیسم

 بلوغ مرحله ای از رشد انسان است که باعث گذر از کودکی و رسیدن به بزرگسالی می شود، فردی که دوران بلوغ را پشت سر گذاشته باشد بالغ نامیده می شود و از نظرجنسی، توانایی تولید مثل دارد. بلوغ بیشتر اشاره به تغییرات جسمانی در بدن مرد و زن دارد. این دگرگونی با نام بلوغ جسمانی شناخته می شود، علاوه بر آن بلوغ روانی نیز اشاره به رشد روانی و شخصیتی فرد دارد. بلوغ جسمانی معمولاً در دوران نوجوانی اتفاق می افتد. بلوغ روانی دیرتر و پس از بلوغ جسمانی روی می دهد. بلوغ اجتماعی مرحله تکامل بلوغ انسان است که موجب تعیین شخصیت اجتماعی فرد می شود.

در ادامه این مطلب در مورد بلوغ افراد مبتلا به اوتیسم بیشتر خواهید خواند.

ادامه مطلب...
طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا