مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

آموزش مهارت های خودیاری

 کودکان اوتیستیک اغلب در یادگیری مهارت های خودیاری مشکلات فراوانی دارند. برخی از کودکان با توجه به کسب مبانی و اصول اولیه یادگیری(توجه، تمرکز، تقلید، تطابق و...) باز هم ممکن است برای یادگیری این فعالیت ها نیاز به تمرین و تلاش بیشتری داشته باشند. برای کودکان با نیازهای ویژه آموزش مهارت های خودیاری اهمیت بسیاری دارد. 

در ادامه این مطلب بیشتر در مورد خودیاری خواهید خواند.

ادامه مطلب...

کاربرد موسیقی در درمان مشکلات عاطفی کودکان اوتیستیک

 برخی موزیک تراپیست ها پی برده اند که موسیقی می تواند وسیله ای موثر جهت برقراری ارتباط با کودکان اوتیستیک باشد. موسیقی از جنبه های محیطی است که بچه های اوتیستیک با علاقه و رغبت به آن توجه نشان می دهند. فعالیت های موزیکی غالبا تقویت کننده موثری در ایجاد جواب های آگاهانه کودکان اوتیستیک است، موسیقی افزایش تکلم و پاسخ های شفاهی متقابل و تماس چشمی، آگاهی محیطی و رفتارهای مناسب اجتماعی را افزایش می دهد. فعالیت های غیر کلامی سازی اکتشافی و فی البداهه و فعالیت های تقلیدی ریتمیک که موفقیت زیاد و خواسته های کمی به همراه دارد، موثرترین عامل در مراحل آغازین موسیقی درمانی کودکان اوتیستیک به نظر می رسد.

در ادامه این مطلب با "تاثیر موسیقی بر ابعاد رفتاری کودکان اوتیستیک" و "روش های موسیقی درمانی" آشنا خواهید شد. 

 

ادامه مطلب...

اوتیسم و شنا

 فعالیت بدنی برای کودکان مبتلا به اوتیسم مفید است. کودکان مبتلا به اوتیسم قادر به شرکت در دو و میدانی نیستند. آن ها می توانند به عنوان یک عضو فعال در تیم شنا دبیرستان خود شرکت کنند. فایده ی فعالیت های فیزیکی برای اکثر کودکان مبتلا به اوتیسم ثابت شده است.

در ادامه این مطلب با فواید فعالیت های فیزیکی و بخصوص شنا آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب...
طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا