مرکز آوزش و توانبخشی کودکان اوتیسم,مغز،تحقیق،,,,,,iranautism.ir,autism iran,autism,iran autism,اصفهان اتیسم,اصفهان اوتیسم,توانبخشی کودکان اتیسم,توانبخشی کودکان اوتیسم,اولین مرکز توانبخشی,در خودماندگی,پیش ،آموزش،فعالی,پزشکی,روانشناسی,رایگان,شکن,اخبار,جدید,مرکز,آمار,تحقیق,مرکز آموزش و توانبخشی کودکان اتیسم,اوتیسم,اتیسم,کودکان اوتیسم,کودکان اتیسم,اوتیسم ایران,اتیسم ایران,ایران اوتیسم,ایارم اتیسم,خیریه,بیمارستان,متخصص,راهنمایی,دانلود,کتاب,بازی,اوتیسم اصفهان,اتیسم اصفهان,انجمن اوتیسم,انجمن اتیسم,بیماری,درمان,راهکار,تازه ها,اختلال,فیلم,لینک ها مفید,اختلال مغزي ,اتیسم,مغز,مشخصات زبانی اتیسم,اُتيستيك,اتیستیک,اُتيسم,ایران
ایران اوتیسم

فلسفه و ابزار مونته سوری

 دغدغه ی همیشگی مراکز آموزشی کودکان چه استثنایی و چه عادی، آموزش هرچه بهتر بوده است و همیشه مراکز برای تکمیل برنامه های آموزشی خود به دنبال برنامه هایی بوده اند تا هرچه بهتر بتوانند آموزش خود را پایه ریزی کنند. 

مرکز اوتیسم اصفهان یکی از مراکز آموزشی است که همیشه درگیر مسائل آموزشی کودکان اوتیستیک است و وظیفه ی خود را تربیت و آموزش هرچه بهتر این کودکان می داند. در این راستا مدتی است که ابزار آموزشی مونته سوری برای آموزش کودکان توسط خیرین نیکوکار تهیه شده و به عنوان برنامه ای در کنار روش ABA، موسیقی درمانی، بازی درمانی، تئاتر درمانی و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه این مطلب با فلسفه و ابزار مونته سوری بیشتر آشنا خواهید شد.
ادامه مطلب...

انتشار بیست و سومین شماره فصلنامه علمی داخلی بچه های آسمان

بیست و سومین شماره فصلنامه داخلی ویژه کودکان اتیسم (بچه های آسمان ) منتشر شد.

برای تهیه آن به دفتر مرکز اوتیسم اصفهان مراجعه نمایید.

آموزش شناخت رنگها

در مباحث قبلی پایه ها و مبانی آموزش به روش تحلیل رفتار کاربردی ABA را به طور مفصل شرح دادیم. شاید مطالبی که از این پس به آن ها می پردازیم چندان به صورت سلسله مراتبی نباشد و بیشتر در کنار هم و در راستای یکدیگر آموزش داده شوند. از جمله این فعالیت ها می توان به مفاهیم پیچیده تر مثل مفهوم عدد، مفهوم رنگ، شمارش، فعالیت های حرکتی و ورزشی، مهارت های خودیاری، مفاهیم پیش دبستانی و مهارتهای عملی و حرفه ای و ... اشاره کرد.

در ادامه این مطلب، در مورد آموزش شناخت رنگ ها خواهید خواند.

ادامه مطلب...
طراحی و اجرا توسط تیم طراحی دیبا