یافتن درمانگر یا روانشناس مناسب اختلال طیف اتیسم

یافتن درمانگر یا روانشناس مناسب اختلال طیف اوتیسم می تواند یک کار دلهره آور برای خانواده ها باشد. عوامل زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک متخصص در نظر بگیرید.

اگر به موسسه‌ای می روید که چند کودک با یک درمانگر در حال آموزش هستند ، به احتمال زیاد بهترین درمان یا مراقبت را دریافت نخواهید کرد. حفظ نسبت درمانگر به مراجع کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که کودک شما زمان و توجه باکیفیتی را دریافت می کند.

آیا درمان فرزند شما انفرادی است؟ اگر فرزند شما خدماتی مانند گفتار درمانی یا ABA دریافت می کند، مطمئن شوید که این جلسات همیشه بصورت انفرادی انجام می شود. اگر آموزش فرزند شما بصورت گروهی است ، احتمال اینکه درمانگر یا مشاور فرصت اصلاح رفتارهای کودک را نداشته باشد زیاد است.
3. آیا خدمات متناسب با نیازهای هر فرد انعطاف پذیر است؟ درمانگر باید در مورد محل تشکیل جلسات انعطاف پذیر باشد تا نیازهای هر خانواده را به بهترین نحو برآورده کند.
اگر هر بار فرزند خود را به کلینیک بیاورید، محیط کنترل شده است و فضای کمی برای فرصت های یادگیری طبیعی باقی می گذارد. برخی از خانواده ها از درمان ABA برای کمک به آنها در کارهایی که واقعاً چالش برانگیز هستند، مانند خرید مواد غذایی و کوتاه کردن مو استفاده می کنند. این نمونه‌ها دلیلی هستند که چرا درمانگر باید در موقعیت مکانی انعطاف‌پذیر باشد. اگر رفتارهای مشکل ساز در مدرسه و نه در خانه رخ دهد، درمانگر باید بتواند در مدرسه کودک را آموزش دهد .
4.مطمئن شوید که درمانگر فرزندتان برای صحبت و آموزش به شما وقت می گذارد . فرزند شما می‌تواند بهترین خدمات درمانی اوتیسم را دریافت کند، اما اگر از تکنیک‌هایی که درمانگر استفاده می‌کند آگاه نباشید ، اجرای همان تکنیک‌ها در خانه دشوار خواهد بود و خدمات مستمری بین خانه و کلینیک وجود نخواهد داشت.
5.مطمئن شوید که داده ها در طول هر جلسه جمع آوری می شوند. درمانگران BCBA از داده ها برای کمک به نشان دادن اینکه آیا برنامه های آنها برای کودک سودمند است استفاده می کنند. تنظیمات (با استفاده از داده های جمع آوری شده) انجام خواهد شد تا بتوان به پیشرفت دست یافت. اگر هیچ داده ای در طول جلسات جمع آوری نشود، من در مورد اثربخشی برنامه تردید خواهم داشت
6.مطمئن شوید که درمانگر شما یک هدف برنامه شخصی (انفرادی) برای درمان کودک شما ارائه می کند. برخی از شرکت‌ها ممکن است از تکنیک‌های تک‌اندازه برش کوکی‌ها استفاده کنند، اما این روش‌ها موثر نیستند زیرا هر کودک مبتلا به اوتیسم بسیار متفاوت و منحصربه‌فرد است. نیازها، اهداف و مشکلات برای هر کودک خاص است، حتی اگر تشخیص یکسانی داشته باشد.
7. برای موفقیت همکاری کنید! درمانگر کودک شما باید مایل به همکاری با درمانگران دیگری باشد که کودک شما می بیند تا همه در جهت اهداف یکسانی کار کنند. این همچنین برای اطمینان از اینکه یک درمانگر مانع اثربخشی درمانگر دیگر نمی شود، مهم است.
8. درمانگر فرزند شما باید تحسین و تقویت زیادی بکند. ما می خواهیم فرزندانمان از دستاوردهای خود احساس غرور کنند. هرگز نباید هیچ گونه تنبیه یا اظهار نظر منفی توسط یک درمانگر برای کودک وجود داشته باشد. کار با کودک مبتلا به اوتیسم گاهی اوقات می تواند خسته کننده باشد، به خصوص اگر کودک رفتارهای پرخاشگرانه داشته باشد. افزایش و تقویت از نظر علمی ثابت شده است که در تغییر رفتارهای ناسازگار به رفتارهای مثبت و عملکردی مؤثرتر است.

1400
بهمن
2
شنبه 2 بهمن 1400
2022
January
22

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
سوال امنیتی
سوال زیر برای جلوگیری ارسال اسپم می باشد، لطفا به آن پاسخ دهید. با تشکر
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.