پیشنهادات به والدینی که فرزندشان تازه تشخیص اتیسم گرفته است

اولین نکته ای که شما والدین باید بدانید این است که شما تنها نیستید . بسیاری از سازمان ها ، انجمن ها ، کتاب ها و وب سایت ها وجود دارند که می توانند اطلاعات مناسبی در اختیار شما قرار دهند . همچنین بدانید که ملاقات با افرادی که شرایط مشابه شما را تجربه می کنند بسیار عالی است . باید این را نیز بدانید که اطلاعات زیادی در اینترنت وجود دارد اما باید اطلاعات واقعی را از اطلاعات تبلیغاتی تمایز دهید متاسفانه اتیسم برای بسیاری از افراد تبدیل به یک کسب و کار پول ساز شده است.
در این مقاله به چند نکته عالی اشاره می کنیم که می تواند به شما در جست و جوی اطلاعات کمک کند
الف ) مطمئن شوید که از منابع معتبر به دنبال اطلاعات هستید. فقط به این دلیل که چیزی در وب سایت یا مجله منتشر می شود به این معنی نیست که دقیق است. از وب سایت هایی که به وضوح نمی گویند اطلاعات فهرست شده از کجا آمده است دوری کنید. چه کسی یا چه سازمانی وب سایت را ایجاد کرده است

ب ) از اطلاعات به صورت گام به گام استفاده کنید و به دنبال آن چیزی باشید که آماده بکار گیری آن هستید و بر زمان حال تمرکز کنید.

ج) اصطلاحات مرتبط با اتیسم را بیاموزید. اگر کسی از واژه ای استفاده می کند که شما آن را نمی فهمید ، آن را جستجو کنید یا توضیح بخواهید. اگر متوجه نشده اید سوال بپرسید. نادانی سعادت نیست و اگر به پرسیدن سوالات عادت کنید زندگی بسیار ساده تر می شود. قبل از رفتن به جلسات یا قرار ملاقات ، سوالات خود را بنویسید.

د) از درمان هایی که برای همه افراد مبتلا به اوتیسم موثر است ، دوری کنید. چنین چیزی وجود ندارد. آنچه برای یک کودک کار می کند لزوماً برای شما کار نمی کند. همه متفاوت هستند ؛ شما باید آنچه را که برای فرزند شما مناسب است پیدا کنید.

ه) از دیگران نترسید. برخی از والدین احساس می کنند که متخصصان پزشکی یا آموزشی پیش از حد توانا هستند نیازی به این احساس نیست. آنها ممکن است در زمینه خود متخصص باشند ، اما شما در مورد فرزند خود متخصص هستید. اوتیسم پیچیده است و حتی کارشناسان آموزشی و پزشکی همه چیز را نمی دانند. با هم می توانید یک تیم باشید.

1400
بهمن
18
دوشنبه 18 بهمن 1400
2022
February
7

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
سوال امنیتی
سوال زیر برای جلوگیری ارسال اسپم می باشد، لطفا به آن پاسخ دهید. با تشکر
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.