به مناسبت روز جهانی اتیسم

گذز از کودکی به بزرگسالی
رشد آدمی با بلوغ به پایان نمی رسد ،بلکه جریانی است که مداوم بوده و از تولد تا بزرگسالی و حتی پیری را نیز در برمی گیرد .یکی از دوران مهم در رشد آدمی ورود به دوران بزرگسالی می باشد و معمولا برای افراد با چالش های بسیاری همراه می باشد .فرد بزرگسال باید بیاموزد که خود را با ضرورتها و مسولیت های جدید انطباق دهد و نقش های مختلفی که در این دوره بر او محول می شود را به انجام برساند .
این دوره برای افراد مبتلا به اتیسم نیز چالش های بسیاری را به همراه دارد و در صورتی که والدین و جامعه برنامه ریزی جامعی برای این دوره از افراد اتیسم نداشته باشند این افراد نمیتوانند نقش موثر و فعالی برای خود ،خانواده و جامعه داشته باشند .

لازم است که همه افراد بدانند برنامه ریزی برای افراد مبتلا به اتیسم به دوران کودکی آنها محدود نمی شود و نیاز است که نگاه ویژه ای به دوران بزرگسالی این افراد و نیازمندی های آنان در این دوران داشته باشیم تا بتوانیم آنان را به عنوان یک عضو فعال در جامعه وارد نماییم و این هدف در پرتو برنامه ریزی اهداف خرد در سطح خانواده و اهداف کلان در سطح جامعه محقق می شود .

با توجه به شعار روز جهانی اتیسم در سال 2020 امید است که بتوانیم با هدف گذاری و حمایت همه جانبه از این افراد آنها را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده نماییم.

1399
فروردین
13
چهارشنبه 13 فروردين 1399
2020
April
1

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
سوال امنیتی
سوال زیر برای جلوگیری ارسال اسپم می باشد، لطفا به آن پاسخ دهید. با تشکر
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.