اشتغال در افراد مبتلا به طیف اتیسم

مانند هر فرد عادی هر فرد مبتلا به طیف اتیسم نیزمنحصربه ‌فرد است، با در نظر گرفتن اینکه میزان تشخیص اوتیسم افزایش یافته است، باید آینده و اشتغال آنها را نیز در نظر بگیریم .
مساله مهم برای به دست آوردن استقلال کامل، یافتن شغل خواهد بود، متأسفانه، به دلیل کمبود دانش عمومی در مورد اوتیسم، بسیاری از افراد طیف اوتیسم در سراسر جهان برای کار نادیده گرفته می شوند.
استخدام اوتیسم در کانادا
گزارش اخیری که در زمینه اشتغال افراد اوتیستیک در کانادا انجام شده، نشان می‌دهد که بسیاری از شرکت‌ها به جای اینکه گروهی از افراد مبتلا به اوتیسم را استخدام نمایند، به دنبال استخدام افرادی هستند که در خارج از کشور زندگی می‌کنند. موانع زیادی وجود دارد که افراد مبتلا به اوتیسم برای به دست آوردن و حفظ شغل باید از آن عبور کنند .
این گزارش نشان می دهد که 33 درصد از بزرگسالان اوتیستیک در سال 2017 در مقایسه با 14 درصد در سال 2012 استخدام شده اند. با این حال، این تعداد در مقایسه با نرخ اشتغال 80 درصدی بزرگسالان بدون معلولیت همچنان کمرنگ است.
از دلایل عدم اشتغال افراد اتیستیک می توان به این نکته اشاره کرد که بسیاری از کارفرمایان از توانمندی های افراد اتیسم آگاهی ندارند در حالی که تعدادی از آنها توانایی های عمده ای در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی دارند .
همچنین اشاره شده است که بخش بزرگی از فرآیند استخدام که افراد در طیف را با شکست مواجه می کند، مصاحبه است چون افراد اوتیستیک اغلب درک نشانه های اجتماعی برایشان مشکل است و تعامل با غریبه ها در لحظات مهم مانند مصاحبه را بسیار استرس زا می بینند .
فقدان درک کارفرمایان برای اشتغال افراد مبتلا به طیف اتیسم نیز مشکل ساز است ولی افراد اتیستیک می توانند کارگران خوبی باشند زیرا آنها به کارهای روزمره عادت دارند و از داشتن هدف لذت می‌برند.

1401
آذر
12
شنبه 12 آذر 1401
2022
December
3

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.