شناسایی و برچسب گذاری احساسات

حمیدرضا عرب
افراد طیف اتیسم اغلب دنیای احساسات را طاقت فرسا و گیج کننده می دانند. آنها در برچسب زدن و شناخت احساسات خود و درک احساسات دیگران مشکل دارند.
شناسایی و برچسب گذاری احساسات
با استفاده از دوربین یا تلفن، از افرادی که احساسات مثبت و منفی را نشان می دهند، عکس بگیرید. عکس ها را پرینت بگیرید به آنها برچسب بزنید و درباره این احساسات بحث کنید. از فرزندتان بخواهید حوادثی که چنین احساساتی را تجربه کرده است به یاد بیاورد. آن‌ها می‌توانند عکس‌ها را در آلبومی با عواطف برچسب‌گذاری شده قرار دهند تا در آینده به آن‌ها اشاره شود.
شناسایی و برچسب گذاری سرنخ های غیرکلامی با عکس‌های بالا. از آن‌ها بخواهید به دنبال سرنخ‌های غیرکلامی در حالات صورت یا زبان بدن بگردند که به آنها کمک می‌کند یک احساس را برچسب‌گذاری کنند. از آنها بخواهید سرنخ های غیرکلامی را فهرست کنند.
استفاده از بازی نقش برای شناسایی و برچسب گذاری احساسات و سرنخ های غیرکلامی
ایفای نقش یک ابزار عالی برای کمک به بچه های با عملکرد بالا است که احساسات خود و دیگران را تشخیص دهند. به نوبت نقش بازی کنید و هر احساس را حدس بزنید.
بلوغ جنسی
هر فرد باید اطلاعات و مهارت های عملی مربوط به بلوغ، تغییرات بدن، انواع مختلف روابط، فروتنی و نمایش مناسب رفتار عمومی را بیاموزد. مهم این است که فکر نکنید کودک شما چه چیزهایی را می داند یا به طور غریزی خواهد فهمید، یا اینکه چقدر خوب آنچه را که می شنود و می بیند درک می کند. به دلیل خطر بالای سوء استفاده جنسی در اوتیسم، مهم است که به آنها آموزش داده شود که چگونه از بهداشت خود مراقبت کنند. قبل از اینکه بدن آنها شروع به رشد کند در مورد بلوغ صحبت کنید. در غیر این صورت، ممکن است یک دختر در اولین قاعدگی خود فکر کند که تا حد مرگ خونریزی کرده است و پسری ممکن است در اولین خواب خیس خود فکر کند که "تختخواب را خیس می کند". آنها ممکن است برای برخی اطلاعات در مورد صمیمیت و تمایلات جنسی آماده نباشند، اما برای کاهش خطر رفتار نامناسب یا آزار جنسی، باید آموزش های جنسی داشته باشند. نوجوانان و بزرگسالانی که در جامعه عمومی کار می کنند یا درگیر هستند، صحبت های همسالان خود را در مورد این موضوع می شنوند و باید از معنای همه آن آگاه باشند.
بحث در مورد بلوغ جنسی
اینکه چگونه و چه زمانی تصمیم می گیرید با کودک اوتیستیک در مورد موضوعات مختلف بحث کنید به میزان درک نوجوان یا بزرگسال بستگی دارد. طوری برای فرد توضیح دهید که متوجه شود، سپس با ورودی های دیداری و شنیداری در قالب داستان های اجتماعی از آن پشتیبانی کنید. در صورت لزوم، روال گام به گام فعالیت های جنسی را انجام دهید یا از کلمات یا تصاویر برای فعالیت های بهداشتی استفاده کنید.
در مورد راه های مناسب و ایمن که در آن رابطه جنسی رخ می دهد صحبت کنید. احساسات جنسی خصوصی هستند، اما می توان در مورد آن با شریک زندگی خود صحبت کرد.
در رابطه جنسی مقاربت جنسی معمولاً به دنبال بوسیدن و لمس کردن و در آغوش گرفتن است (اما شما می توانید بدون آن که رابطه جنسی داشته باشید نیز ببوسید و در آغوش بگیرید(.
برای اینکه رابطه جنسی قانونی و لذت بخش باشد، هر دو نفر باید تمایل به داشتن آن داشته باشند و هرگز نباید برای داشتن آن فشار وارد شود. روابط جنسی باید شامل ارتباط خوب بین زوجین باشد. آنها باید بتوانند با یکدیگر صحبت کنند و بدانند چه چیزی را دوست دارند و از آن لذت می برند و احساس می کنند.

1401
مرداد
5
چهارشنبه 5 مرداد 1401
2022
July
27

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.