نابغه ای متفاوت

طیبه صفری
جیمز ویلیام دوربین متولد سال 1989، خواننده وگیتاریست کالیفرنیایی است. وقتی ده ساله بود در مرکز پزشکی استنفورد بینه سندرم تورت و آسپرگر تشخیص داده شد. او به مدرسه ی موسیقی رفت و از دبیرستان فارغ التحصیل شد. او در سال 2006، در یک گروه تئاترکودکان سانتا کروز ایفای نقش کرد. او در گروه هالیوود خواننده بود و با جیمی لووکس به صحنه رفت. او بخشی از درآمد حاصل از آلبوم جدیدش در سال 2014 را به اتیسم اختصاص داد.
مصاحبه ی کری مگرو با جیمز:
کری مگرو: با تشکر از شما. چه کسانی تا به امروز شما را حمایت کردند؟
جیمز دوربین: مادرم همیشه بیشترین حمایت را از من داشت، به من اعتماد به نفس می داد و نعمت بزرگی برای من بود. او استعداد من را در موسیقی، هنر و تئاتر کشف کرد و به رشد و پیشرفت من کمک کرد.
کری مگرو: بسیاری از افراد طیف اتیسم تحت تاثیر موسیقی قرار گرفته اند. چگونه موسیقی در رشد زندگی شما نقش دارد؟
جیمز: دقیقا زمانی که تشخیص گرفتم، من یک گیتار با یک کتاب تار داشتم من نمی دانستم چه کار می کنم، خودم بعضی از آکوردها که نقش اساسی در آواز داشت را یاد گرفتم و سپس سعی کردم بعضی از آهنگ ها و شعرها را بنویسم و این واقعا به من کمک کرد. این تغییر بزرگی بود. من همیشه به موسیقی های مختلفی گوش می دهم. من فکر می کنم موسیقی مثل پزشکی است برای هر کسی مفید است. موسیقی باعث تمرکز من شد. نه تنها برای سندرم آسپرگر بلکه برای سندرم تورت. تمرکز چیزی است که به آن نیاز داشتم. موسیقی تمرکز من است.
کری مگرو: چه توصیه ای برای آینده ی جامعه اتیسم دارید؟
همه در تلاش هستند تا دکتر، معلم، نوازنده، بازیگر یا... شوند. من بودن در طیف اتیسم را دوست دارم و آن را ناتوانی نمی بینم. من آن را به عنوان چیزی اضافی می بینم که مردم عادی آن را ندارند. من به همه طرفداران و دوستان اتیستیکم می گویم نبوغ زیادی در شما است که در افراد متفاوت است. من می دانم که بسیاری از مردم در برقراری تماس چشمی مشکل دارند. اما در علاقه های کلیدی که دوست دارند نابغه هستند. این همان چیزی است که من انجام می دهم. من در آن غرق شده ام، من عاشق آن هستم. من موفقیت خودم را بر اساس غرق شدن قضاوت می کنم. شما باید به موفقیت خودتان بر اساس آن چه که می خواهید به عنوان یک فرد انجام دهید نگاه کنید. اگر شما اهداف و استاندارد هایتان را تنظیم کردید پس آن «موفقیت» است.

منابع
www.Autismspeak.org
www.Wikipedia.org

1398
آذر
27
چهارشنبه 27 آذر 1398
2019
December
18

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.