نابغه ای متفاوت

طیبه صفری

سوزان مگدالن بویل در سال 1961 متولد شود، او یک خواننده اسکاتلندی است که توجه بین المللی را در برنامه تلویزیونی استعداد های درخشان بریتانیا در سال 2009 جلب کرد. اولین آلبوم او در نوامبر 2009 منتشر شود و به عنوان آلبوم پرفروش در سراسر جهان عرضه شد.
زندگی و دوران کودکی
بویل در اسکاتلند بزرگ شد، پدر او یک معدن چی بود و به عنوان یک خواننده نیز در کلیسا مشغول به کار شد. مادرش بریجت یک تایپیست معمولی بود. هنگامی که مادرش 45 ساله بود او متولد شود. بویل کوچک تر از 4 برادر و 5 خواهرش بود. او فکر می کرد که به خاطر کمبود اکسیژن در حین تولد به ناتوانی یادگیری مبتلا شده است. اما در سال 2013 به او گفته شد که تا به حال تشخیص اشتباه بوده است و او مبتلا به اختلال آسپرگر است با ضریب هوشی متوسط بالا. او می گوید در مدرسه مورد اذیت و آزار قرار می گرفت و به او می گفتند ((سوزی ساده)) بعد از ترک مدرسه با مدرک تحصیلی پایین، در یک آشپز خانه در کالج لویتان غرب به عنوان کارآموز به مدت 6 ماه استخدام شد. در برنامه های آموزشی دولتی شرکت کرد و در سالن های محلی اجرا داشت.
آموزش موسیقی
بویل دروس آواز را از مربی آواز، فرد اونیل، یاد گرفت. او در مدرسه بازیگری شرکت کرد. قبل از استعداد درخشان بریتانیا، تجربه اصلی او آواز خواندن در کلیسای کاتولیک محلی بود. او در کلیسای شهرستان مایو، ایرلند و ماریان نیز آواز خواند. بعد از این که بویل موفق به کسب چندین جایزه در مسابقات آواز محلی شد، مادرش از او خواست که وارد استعدادهای درخشان بریتانیا شود و جرات پیدا کند مقابل حضار بیشتری درکلیسا آواز بخواند. بویل گفت: مادرش به او انگیزه موسیقی داده است و به خاطر ادای احترام به مادرش موسیقی را به صورت حرفه ای ادامه داد. بعد از مرگ مادرش در سال 2007، به مدت 2 سال آواز نخواند.
 

 

منبع

www.wikipedia.org

 

1397
آبان
29
سه‌شنبه 29 آبان 1397
2018
November
20

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.